This website and domain are for sale. Serious inquiries only! Please ask at admin@reenacting.eu

Reenacting.eu

Portal informacyjny rekonstrukcji historycznej w Polsce

Bitwa Wyrska 2008 już wkrótce!

Dodane przez Michał Marianowski • May 22nd, 2008 • w kategoriach: Aktualności, II Wojna Światowa

31 maja już po raz czwarty Stowarzyszenia na Rzecz Zabytków Fortyfikacji ?Pro Fortalicium? zaprasza do Gostynia na inscenizację Bitwy Wyrskiej.

Jako główny punkt programu odtworzone zostaną wydarzenia z pierwszych dni września 1939 roku, kiedy to oddziały Grupy Operacyjnej “Śląsk” stawiły w tym rejonie czoła jednostkom niemieckim. Dodatkowo publiczność będzie miała możliwość obejrzenia potyczki oddziałów II Korpusu gen. Władysława Andersa z siłami niemieckimi broniącymi masywu Monte Cassino.

Udział w obu inscenizacjach zapowiedziały grupy należące do polskiej czołówki pod względem precyzji i dbałości o szczegóły podczas odtwarzania sylwetek żołnierzy wybranych formacji, jak i całych oddziałów.

Dlatego też serdecznie zapraszamy, również w imieniu naszej redakcji, obiecując jednocześnie zamieszczenie relacji oraz galerii zdjęć z tej inscenizacji.

http://www.bitwawyrska.profort.org.pl - oficjalny serwis informacyjny imprezy.

Otagowano: , , , , ,

Michał Marianowski to członek GRH Airborne 101. Odtwarza w niej strzelca ? zwiadowcę. Swoją przygodę z reenactingiem rozpoczynał w Lidze Baronów. Cechuje go wielki perfekcjonizm w tym co robi. Dużą uwagę przykłada do wyglądu odtwarzanej postaci, umundurowania, ekwipunku, wiedzę merytoryczną i praktyczną. Dotyczy to wszystkich epok historycznych. Chętnie służy pomocą, udziela cennych rad i wskazówek miłośnikom historii i reenactingu, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ?żywą historią?. Oprócz rekonstrukcji historycznej jego wielkim zamiłowaniem jest paintball i harcerstwo. Wiele czasu poświęca również webdesign`owi i grafice komputerowej.
Napisz do autora | Wszystkie posty autora: Michał Marianowski

Wpisz odpowiedź