This website and domain are for sale. Serious inquiries only! Please ask at admin@reenacting.eu

Reenacting.eu

Portal informacyjny rekonstrukcji historycznej w Polsce

Bitwa Wyrska 2008 - raport

Dodane przez Maciej Michalski • Jun 10th, 2008 • w kategoriach: II Wojna Światowa, Relacje

Koniec maja okazał się bardzo upalny ? od samego rana 31.05 niemiłosierny żar lał się z nieba na w pocie czoła pracujących rekonstruktorów. Budowano umocnienia polowe, aranżowano ekspozycje oraz omawiano zadania poszczególnych uczestników popołudniowych inscenizacji. Mimo że oficjalnie publiczna prezentacja dioram uczestniczących w imprezie grup rekonstrukcji historycznej, nastąpić miała dopiero o godz. 12.00, to widzowie już znacznie wcześniej zaczęli ściągać na miejsce.

Obie zaplanowane przez Organizatorów inscenizacje (Bitwa Wyrska ?39 oraz Cassino ?44) przeprowadzone zostały znakomicie. Zaangażowanie dużej liczby rekonstruktorów i ciekawego sprzętu jeżdżącego oraz dobrze zgrana pirotechnika, były niewątpliwymi atutami tego widowiska. Warunki atmosferyczne również świetnie wpisały się w realia, zwłaszcza rekonstrukcji epizodu walk o wzgórze klasztoru na Monte Cassino ? iście śródziemnomorski upał wyciskał pot z uczestników. Wieczorem zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wszyscy spotkali się przy wspólnym ognisku.

Od strony organizacyjnej imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych. Uczestnikom zapewniono bardzo dobre warunki. Był czas i miejsce na wymianę doświadczeń i zacieśnianie znajomości. Organizatorzy starali się na bieżąco usuwać wszystkie ewentualne trudności.

Ci którzy mieli okazję wziąć udział w tegorocznej edycji ?Bitwy Wyrskiej? na pewno na długo zapamiętają tą imprezę jako bardzo ciekawe doświadczenie!

Galeria reenacting.eu

Galeria i relacja z inscenizacji na portalu Interia.pl
Galeria Dariusza Kryształowskiego
Galeria Dariusza Kryształowskiego
Galeria GRH Festung Breslau strona niemiecka
Galeria GRH Festung Breslau strona radziecka

Otagowano: , , , ,

Maciej Michalski posiada opanowaną do perfekcji trudną sztukę dzielenia czasu między ?życie codzienne? oraz aż dwie grupy historyczne: GRH 130. Panzer Lehr Division oraz SH Kotwica, gdzie wciela się skrajnie różne postacie, stojące po ?dwóch stronach barykady? w II Wojnie Światowej. W odtwarzaniu historii wymagający dla siebie i dla innych, jednak wymagania te poparte są bogatą wiedzą o odtwarzanych przez niego formacjach. W redakcji ma funkcję Szarej Eminencji i Głosu Rozsądku Ściągającego Na Ziemię Bujających W Obłokach. ?Prywatnie? studiuje historię wojskowości.
Napisz do autora | Wszystkie posty autora: Maciej Michalski

Wpisz odpowiedź