This website and domain are for sale. Serious inquiries only! Please ask at admin@reenacting.eu

Reenacting.eu

Portal informacyjny rekonstrukcji historycznej w Polsce

I Ogólnopolski Zlot Grup Rekonstrukcji Historycznych i Bractw Rycerskich

Dodane przez Maciej Radwański • Oct 18th, 2007 • w kategoriach: Epoka Napoleońska, I Wojna Światowa, II Wojna Światowa, Okres międzywojenny, Po II Wojnie Światowej, Relacje, Wiek XVII-XVIII, Wieki Średnie

Zlot w ParczewieHobby nasze rozwija się w niesamowitym tempie. Wojowie, rycerze, żołnierze… z roku na rok robi się nas coraz więcej. Mamy coraz wyższy poziom, coraz bardziej docenia się nasz wysiłek. Nic dziwnego, że pojawiła się potrzeba takiego centralnego punku ? imprezy gdzie można by się nie tylko pokazać, ale dowiedzieć czegoś więcej także o innych epokach. Taką imprezą był “I Ogólnopolski Zlot Grup Rekonstrukcyjnych i Bractw Rycerskich” zorganizowany w dniach 13 ? 14 października w Parczewie i który objęliśmy patronatem medialnym.

Zlot był zaplanowany na sobotę i niedzielę. Niestety piątkowe załamanie pogody chyba zniechęciło część środowisk rekonstrukcji, ponieważ w sobotę na Zlot dotarło zaledwie kilka grup. Dodatkową przyczyną mogło być jednoczesne odbywanie się dużej II-go wojennej imprezy rekonstrukcyjnej w Łowiczu. Sama lokalizacja imprezy była troszkę na uboczu - województwo lubelskie, kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Białorusią. Niektórym było bardzo daleko, dlatego na zlocie dominowały raczej lokalne środowiska. Niemniej na imprezę stawiły się następujące Grupy i Bractwa:

Zlot ParczewCo do poziomu obecnych na zlocie grup i bractw zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć ze Zlotu.

Do dyspozycji uczestników i zwiedzających był namiot multimedialny, gdzie każde zainteresowane środowisko mogło przedstawić swoją prezentację. Dodatkowym atutem imprezy było to, że ciągle coś się działo. Główny organizator i animator imprezy ? Kamil ? z nieodłącznym mikrofonem, dbał o to by średnio co pół godziny miał miejsce jakiś pokaz, wykład czy batalia. Rekonstrukcje były skromne, ale ciekawe. Całe zaplecze organizacyjne też bez zarzutu. Publiczność w sobotę nieco nie dopisała, ale było tak najprawdopodobniej za sprawą panującego przenikliwego zimna.

Mam nadzieję, że po pozytywnych referencjach, które zebrał zlot sprawią, że za rok dopisze większa frekwencja.

Otagowano: , , , , , ,

Maciej Radwański jest członkiem GRH ?Pionier 39? istniejąceją od 2006, w której odtwarza sylwetkę sapera szturmowego Wehrmachtu, a także GRH Frontu Wschodniego ?Kalina Krasnaja?. Pierwszy kontakt z rekonstrukcją historyczną miał kilka lat temu za sprawą Grupy AA7. Znające go osoby cenią go za dążenie do maksymalnie wiernego odtworzenia wybranej postaci. Na co dzień student Prawa na UW.
Napisz do autora | Wszystkie posty autora: Maciej Radwański

Wpisz odpowiedź