This website and domain are for sale. Serious inquiries only! Please ask at admin@reenacting.eu

Reenacting.eu

Portal informacyjny rekonstrukcji historycznej w Polsce

Inny punkt widzenia…

Dodane przez gościnny Autor • May 19th, 2007 • w kategoriach: Epoka Napoleońska, Felietony, I Wojna Światowa, II Wojna Światowa, Okres międzywojenny, Po II Wojnie Światowej, Starożytność, Wiek XV-XVI, Wiek XVII-XVIII, Wieki Średnie

Different point of view...Międzynarodowo? Heh, czemu nie. Z lokalizacją w Polsce? Czemu nie. Wiem że ruch Żywej Historii w Polsce jest nieprzeciętnie mocny i rozwija się zaskakująco szybko. W USA najsilniejszym nurtem jest Wojna Secesyjna - byłem parę lat temu na inscenizacji bitwy pod Gettysburgiem, podczas której było w polu 10,000 uczestników.

Było to coś niesamowitego, ponieważ bitwa rozkładała się szeroko jak okiem sięgnąć. Właściwie z oddali wyglądało to raczej jak siedemnastowieczna angielska wojna domowa, ponieważ wszyscy byli zgrupowani w bloki oddalone o siebie o 50 jardów, co zdarzało się niekiedy w czasie Wojny Secesyjnej, ale zwykle na skutek błędu i na krótką chwilę. Nurt II Wojny Światowej rozwija się bardzo intensywnie, silne są także Rewolucja Amerykańska i wojna Francusko - Indiańska (Wojna Siedmioletnia). Istnieje także wiele rozproszonych grup średniowiecznych, starożytnych i epoki wczesnego modernizmu. Niektóre imprezy o charakterze chronologicznym mogą się często poszczycić udziałem 60 grup, od Egipcjan na 2000 lat przed Chrystusem, do Rosjan w Czeczenii w roku 2000. W Wielkiej Brytanii najsilniejszy jest ruch odtwórstwa angielskiej wojny domowej, ale popularne są także inne epoki. Każdego roku odbywają się inscenizacje wydarzeń z okresu Napoleońskiego we Francji i innych krajach, a imprezy średniowieczne odbywają się praktycznie we wszystkich krajach europejskich, a także w Ameryce.

Idea ta jest jednak wciąż świeża w wielu miejscach na świecie. Z przyjemnością mogę donieść, że w Turcji formuje się grupa imperium Ottomańskiego. W Japonii do dziś przetrwało konne łucznictwo jako sztuka tradycyjna itd. Bardzo bym się ucieszył, widząc mój głównie koreańsko - amerykański klub kendo studiujący własną kulturę i wyrażający ją poprzez odtwarzanie siedemnastowiecznej historii Korei, ale z jakichś powodów jak do tej pory nie podchwycili tego pomysłu.

Chciałbym więc życzyć Wam wszystkim wszelkiej pomyślności. Mam nadzieję, że macie fundusze i odrobinę biznesowego charakteru, aby utrzymać tą stronę w sieci przez dłuższy czas - polskie strony historyczne mają słabą reputację, ze względu na swoją niewielką żywotność, tak więc Drodzy Użytkownicy - wspierajcie serwis!

Rick Orli

Rick Orli

Rick Orli mieszka w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest aktywnym członkiem XVII w. grupy Artylerii i Husarii Rzeczpospolitej Obojga Narodów, XVII w. Ottomańskich Janczarów, XVII w. w Wielkiej Brytanii i innych.

Otagowano: ,

gościnny Autor Portal reenacting.eu jest tworzony przez nas wszystkich, którzy w jakiejś mierze mają do czynienia z reenactingiem. Każdy może podesłać na nasz adres admin@reenacting.eu materiał swojego autorstwa celem umieszczenia w stosownym miejscu na Portalu. Serdecznie zapraszamy! Z poważaniem zespół reenacting.eu
Napisz do autora | Wszystkie posty autora: gościnny Autor

Wpisz odpowiedź