This website and domain are for sale. Serious inquiries only! Please ask at admin@reenacting.eu

Reenacting.eu

Portal informacyjny rekonstrukcji historycznej w Polsce

Kawa czy herbata - kolejna historyczna odsłona

Dodane przez Michał Marianowski • Oct 24th, 2006 • w kategoriach: Media o rekonstrukcji, Wiek XVII-XVIII

W zakończonym nieco ponad godzinę temu programie “Kawa czy herbata”, emitowanym na kanale TVP1 znów zagościła historia. Tematem dzisiejszego wydania, zrealizowanego w Pałacu w Wilanowie było muzealnictwo. Nie zabrakło także akcentów związanych z Muzeum Powstania Warszawskiego, czy też Muzeum Wojska Polskiego.

W programie pojawili się także miłośnicy odtwarzania historii. Członkowie Pierwszego Polskiego Stowarzyszenia Turniejowego “Liga Baronów” w XVII w. ubiorach przybliżyli widzom kilka ciekawostek dotyczących tego jakże barwnego okresu w dziejach Polski, m.in. skąd wzięło się powiedzenie “położyć się pokotem”, czy też jaki zasięg skuteczny miał falkonet.

Pełny opis programu na stronie TVP1

Otagowano: , ,

Michał Marianowski to członek GRH Airborne 101. Odtwarza w niej strzelca ? zwiadowcę. Swoją przygodę z reenactingiem rozpoczynał w Lidze Baronów. Cechuje go wielki perfekcjonizm w tym co robi. Dużą uwagę przykłada do wyglądu odtwarzanej postaci, umundurowania, ekwipunku, wiedzę merytoryczną i praktyczną. Dotyczy to wszystkich epok historycznych. Chętnie służy pomocą, udziela cennych rad i wskazówek miłośnikom historii i reenactingu, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ?żywą historią?. Oprócz rekonstrukcji historycznej jego wielkim zamiłowaniem jest paintball i harcerstwo. Wiele czasu poświęca również webdesign`owi i grafice komputerowej.
Napisz do autora | Wszystkie posty autora: Michał Marianowski

Wpisz odpowiedź