This website and domain are for sale. Serious inquiries only! Please ask at admin@reenacting.eu

Reenacting.eu

Portal informacyjny rekonstrukcji historycznej w Polsce

Kicz czy prawdziwa historia? Osądza “Przekrój”

Dodane przez Michał Marianowski • Aug 25th, 2006 • w kategoriach: I Wojna Światowa, Media o rekonstrukcji, Okres międzywojenny, Wieki Średnie

Kicz czy prawdziwa historia? Osądza “Wakacje to szczyt sezonu rekonstrukcji bitew. Niemal co weekend mamy inscenizacje z polskiej historii ? w najbliższy będzie to Bitwa Warszawska z wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku. Ile w tym żywego patriotyzmu, a ile rocznicowego kiczu?” - w taki oto sposób otwiera się tekst Sylwii Czubkowskiej opublikowany w  internetowej wersji magazynu “Przekrój”. Z tekstu dowiedzieć się możemy między innymi co skłania uczestników imprez plenerowych związanych z historią do udziału w nich, dlaczego dobór tematyki imprez jest tendencyjny oraz gdzie w Polsce zabawić się możemy w “historycznych Disnayland’ach”.

Tekst oryginalny dostępny na stronie www “Przekroju”

Otagowano: ,

Michał Marianowski to członek GRH Airborne 101. Odtwarza w niej strzelca ? zwiadowcę. Swoją przygodę z reenactingiem rozpoczynał w Lidze Baronów. Cechuje go wielki perfekcjonizm w tym co robi. Dużą uwagę przykłada do wyglądu odtwarzanej postaci, umundurowania, ekwipunku, wiedzę merytoryczną i praktyczną. Dotyczy to wszystkich epok historycznych. Chętnie służy pomocą, udziela cennych rad i wskazówek miłośnikom historii i reenactingu, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ?żywą historią?. Oprócz rekonstrukcji historycznej jego wielkim zamiłowaniem jest paintball i harcerstwo. Wiele czasu poświęca również webdesign`owi i grafice komputerowej.
Napisz do autora | Wszystkie posty autora: Michał Marianowski

Wpisz odpowiedź