This website and domain are for sale. Serious inquiries only! Please ask at admin@reenacting.eu

Reenacting.eu

Portal informacyjny rekonstrukcji historycznej w Polsce

Nasz człowiek po raz drugi w Liwie

Dodane przez Marcin Sokulski • Aug 24th, 2007 • w kategoriach: Filmy, Relacje, Wieki Średnie

Między 17 a 19 sierpnia 2007 r. odbył się VII Turniej na Zamku w Liwie. Miał dosyć szerokie datowanie i był przez to miejscem, gdzie XIII wiek mógł się spotkać z wiekiem XV. Obok Muzeum-Zbrojowni mieszczącego się w samym zamku powstał duży historyczny obóz, do którego turyści nie mieli wstępu. Przez kilka dni zamieszkiwali w nim przedstawiciele różnych grup odtwórstwa historycznego z całej właściwie Polski.

Organizatorzy zapewnili bogaty program imprezy. Odbył się wielki turniej bojowy, którego ilość uczestników przerosła ambicje Liwiaków. Oprócz tego turnieje łucznicze, rekonstrukcja bitwy, pokazy tańców, czy charakterystyczny dla Liwa bohurt na wysokim poziomie. Największą ciekawostką i jednocześnie frajdą dla uczestników były wymyślone konkurencje wodne. Przeciąganie pływających po rzece barek czy pojedynki toczone za pomocą drągów na nich. Dodać należy wyjątkową ucztę i obecność rzeczki, w której można się wykąpać po trudach walk i efektem jest jeden z bardziej udanych turniejów w sezonie.

Oczywiście można się jednocześnie krzywić na widok współczesnych naleciałości, jakie dało się spostrzec. Niektórzy uczestnicy turnieju niestety nie krępowali się np. pić piwa prosto z butelki czy dosyć ostentacyjnie palić papierosy w strojach. Jednak licząc na to, że takie elementy zostaną wyeliminowane oraz biorąc po uwagę rosnącą wciąż klasę i jakość turnieju, można w pełni polecić uczestnictwo w nim w kolejnym roku. Korzystne jest także położenie tej miejscowości mniej więcej w centrum Polski, co ułatwia dojazd z każdego zakątka kraju. Te atuty sprawiają, że turniej w Liwie jest świetnym miejscem do wypadu na weekend, czy choćby jeden dzień dla każdego turysty, który chce odpocząć od zgiełku miasta przenosząc się na krótką chwilę w barwne czasy Wieków Średnich.

Otagowano: , , , ,

Wpisz odpowiedź