This website and domain are for sale. Serious inquiries only! Please ask at admin@reenacting.eu

Reenacting.eu

Portal informacyjny rekonstrukcji historycznej w Polsce

Reenacting w stylu wschodnim - 7.11, Plac Czerwony

Dodane przez Michał Marianowski • Nov 7th, 2006 • w kategoriach: II Wojna Światowa, Media o rekonstrukcji

Za Onet.pl:

Przed południem na Placu Czerwonym odbyła się defilada, upamiętniająca 65. rocznicę parady z 1941 roku, której uczestnicy bezpośrednio z Placu Czerwonego udali się na front. Przebiegał on wówczas w odległości 60 km od centrum Moskwy.

W defiladzie wzięło udział 2 tys. żołnierzy Moskiewskiego Okręgu Wojskowego. Maszerowali oni w historycznych mundurach z lat Wielkiej Wojny Narodowej, jak w Rosji określa się ostatnie cztery lata (1941-45) II wojny światowej. Wśród widzów na trybunach obok Mauzoleum Lenina było m.in. ponad 100 uczestników parady z 1941 roku.

Pełny tekst na: http://wiadomosci.onet.pl/1429933,12,1,0,120,686,item.html

Otagowano: , ,

Michał Marianowski to członek GRH Airborne 101. Odtwarza w niej strzelca ? zwiadowcę. Swoją przygodę z reenactingiem rozpoczynał w Lidze Baronów. Cechuje go wielki perfekcjonizm w tym co robi. Dużą uwagę przykłada do wyglądu odtwarzanej postaci, umundurowania, ekwipunku, wiedzę merytoryczną i praktyczną. Dotyczy to wszystkich epok historycznych. Chętnie służy pomocą, udziela cennych rad i wskazówek miłośnikom historii i reenactingu, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ?żywą historią?. Oprócz rekonstrukcji historycznej jego wielkim zamiłowaniem jest paintball i harcerstwo. Wiele czasu poświęca również webdesign`owi i grafice komputerowej.
Napisz do autora | Wszystkie posty autora: Michał Marianowski

Wpisz odpowiedź