This website and domain are for sale. Serious inquiries only! Please ask at admin@reenacting.eu

Reenacting.eu

Portal informacyjny rekonstrukcji historycznej w Polsce

Reportaż z X Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego Na Zamku w Iłży

Dodane przez Marcin Sokulski • May 10th, 2007 • w kategoriach: Filmy, Relacje, Wieki Średnie

W trakcie tegorocznej majówki odbył się już X Międzynarodowy Turniej Rycerski Na Zamku w Iłży. Trwał od 1 do 3 maja i był datowany na XIII wiek. Organizowało go Bractwo Rycerskie Smocza Kompania z Warszawy. Impreza ta od kilku lat ma opinię jednej z najdokładniej trzymającej się realiów historycznych w Polsce i tegoroczna edycja to potwierdziła.

Na turystów czekał tam ogromny historyczny obóz, podzielony na kilka hufców, a także wydzielona część targowa. W programie turnieju przewidziana była cała masa atrakcji. Kilka pokazów i turniejów walk pieszych i konnych, koncerty muzyki dawnej, konkurencje dla publiczności oraz inscenizacje bitew. Od godzin południowych do nocy cały czas coś się działo, często kilka atrakcji i pokazów jednocześnie.

Uczestnicy turnieju mieli możliwość poznania ciekawych ludzi z całej Polski oraz z kilku innych państw Europy. Dzielenie się historiami, doświadczeniami, opiniami i po prostu dobra zabawa miały miejsce przy ogniskach, przy suto zastawionych stołach, a także w trakcie oglądania konkurencji. Pogoda spłatała figla organizatorom i pierwszego maja koło południa padał nawet śnieg. Co poniektórzy z przerażeniem patrzyli nad ranem na zamarzniętą zawartość swoich kufli. Nie przeszkodziło to jednak w doskonałej zabawie i ofiary aury zapewne z uśmiechem będą przytaczać te zjawiska.

Szczególną uwagę należy poświęcić udziałowi grup prezentujących jazdę konną. Turniej w Iłży jest jednym z lepiej wykorzystujących te kojarzące się z wiekami średnimi zwierzęta. Bitwy z elementami walki konnej, prezentacje strzelania z łuku z grzbietu zwierząt ? takie smaczki pozwalają doskonale wczuć się w klimat średniowiecza. To w zestawieniu z bliską perfekcji organizacją turnieju pozwalają z nadzieją czekać na jego kolejne wydanie.

Otagowano: , , , ,

Wpisz odpowiedź