This website and domain are for sale. Serious inquiries only! Please ask at admin@reenacting.eu

Reenacting.eu

Portal informacyjny rekonstrukcji historycznej w Polsce

Stołeczna o rekonstruktorach od Wikinga do Powstańca

Dodane przez Michał Marianowski • Sep 20th, 2007 • w kategoriach: Epoka Napoleońska, II Wojna Światowa, Media o rekonstrukcji

Stołeczna o rekonstruktorach od Wikinga do PowstańcaW internetowym wydaniu Gazety Stołecznej przeczytać możemy artykuł “Po pracy lubię zapach prochu” Krzysztofa Jóźwiaka, w którym opisano rekonstrukcję historyczną w Polsce, przez pryzmat kilku osób zajmujących się odtwarzaniem różnych okresów historycznych - od wczesnego średniowiecza na Jomsborgu, do Powstania Warszawskiego.

Jest nam niezmiernie miło, że w artykule tym opisano także naszą redakcyjną koleżankę Marysię, zajmującą się dostarczaniem zdjęć do galerii. Dzięki niej mogliście obejrzeć u nas fotografie z inscenizacji takich jak: Bzura, Czerniaków, Oblężenie Malborka, Szwedzi w Warszawie i wiele innych.

Otagowano: , ,

Michał Marianowski to członek GRH Airborne 101. Odtwarza w niej strzelca ? zwiadowcę. Swoją przygodę z reenactingiem rozpoczynał w Lidze Baronów. Cechuje go wielki perfekcjonizm w tym co robi. Dużą uwagę przykłada do wyglądu odtwarzanej postaci, umundurowania, ekwipunku, wiedzę merytoryczną i praktyczną. Dotyczy to wszystkich epok historycznych. Chętnie służy pomocą, udziela cennych rad i wskazówek miłośnikom historii i reenactingu, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ?żywą historią?. Oprócz rekonstrukcji historycznej jego wielkim zamiłowaniem jest paintball i harcerstwo. Wiele czasu poświęca również webdesign`owi i grafice komputerowej.
Napisz do autora | Wszystkie posty autora: Michał Marianowski

Wpisz odpowiedź