This website and domain are for sale. Serious inquiries only! Please ask at admin@reenacting.eu

Reenacting.eu

Portal informacyjny rekonstrukcji historycznej w Polsce

O nas

Serwis Reenacting tworzy grupa miłośników rekonstrukcji historycznej wywodząca się z kilku środowisk, odtwarzających rozmaite okresy historyczne i formacje ? od odległych pradziejów, aż po czasy dzisiejsze. Łączy nas wspólna pasja do wszystkiego co związane z historią, a szczególnie jej odtwarzanie i wcielanie na powrót w życie.

Na łamach tworzonego przez nas serwisu pragniemy promować ideę rekonstrukcji historycznej zarówno jako atrakcyjne hobby, bezpieczny sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu jak i możliwość popularyzacji wiedzy historycznej.

Naszym marzeniem jest skupienie na naszych stronach i forum większości osób zaangażowanych w ruch rekonstrukcyjny w Polsce, a w przyszłości także Europie, niezależnie od odtwarzanych formacji czy epok. Pragniemy aby na naszym forum miała miejsce tylko i wyłącznie rzeczowa dyskusja, z pożytkiem dla wszystkich jej uczestników, skupiając w jednym miejscu porady, refleksje i inne materiały dotyczące rekonstrukcji, rozsiane do tej pory po rozmaitych stronach o tematyce militarnej lub eksploracyjnej, traktującej jednak rekonstrukcję historyczną co najwyżej jako atrakcyjny, acz niewielki dodatek do głównego nurtu odpowiedniego dla danego serwisu. Chcemy aby u nas proporcje te były zgoła odwrotne, dzięki czemu portal www.reenacting.eu jak i jego forum oraz fotogaleria staną się witrynami chętnie odwiedzanymi przede wszystkim przez członków ruchu rekonstrukcyjnego jak i inne osoby zainteresowane historią i pożytecznym spędzaniem czasu.

Redaguje zespół:

Michał Marianowski “MARIAN”

Michał MarianowskiMichał Marianowski ? członek GRH Airborne 101. Odtwarza w niej strzelca ? zwiadowcę. Swoją przygodę z reenactingiem rozpoczynał w Lidze Baronów. Cechuje go wielki perfekcjonizm w tym co robi. Dużą uwagę przykłada do wyglądu odtwarzanej postaci, umundurowania, ekwipunku, wiedzę merytoryczną i praktyczną. Dotyczy to wszystkich epok historycznych. Chętnie służy pomocą, udziela cennych rad i wskazówek miłośnikom historii i reenactingu, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ?żywą historią?. Oprócz rekonstrukcji historycznej jego wielkim zamiłowaniem jest paintball i harcerstwo. Wiele czasu poświęca również webdesign`owi i grafice komputerowej.

Kontakt: admin@reenacting.euTen adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Maciej Radwański “STEGE”

Maciej RadwańskiMaciej Radwański jest członkiem GRH “Pionier 39″ istniejąceją od 2006, w której odtwarza sylwetkę sapera szturmowego Wehrmachtu, a także GRH Frontu Wschodniego “Kalina Krasnaja”. Pierwszy kontakt z rekonstrukcją historyczną miał kilka lat temu za sprawą Grupy AA7. Znające go osoby cenią go za dążenie do maksymalnie wiernego odtworzenia wybranej postaci. Na co dzień student Prawa na UW.

Kontakt: stege@reenacting.euTen adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Przemek Kaczmarek “ALEX”

Przemek KaczmarekPrzemek Kaczmarek reprezentuje rzadko spotykany i cenny typ miłośnika rekonstrukcji, dla którego priorytetem przed udziałem w bezmyślnych “strzelankach”, jest zdobycie wiedzy o interesującej go formacji oraz kolekcjonowanie niezbędnego ekwipunku. Mimo iż jeszcze nie jest członkiem grupy, aktywnie udziela się w życiu forum GRH 101 Airborne zaskakując nieraz swoją wiedzą w temacie 101 DPD. Prywatnie zajmuje się grafiką komputerową.

Kontakt: alex@reenacting.euTen adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Marysia Zyzak “ZENIT”

Marysia ZyzakMarysia należy do PPST Liga Baronów, w którym działa od 2001 roku. Nieprzypadkowo odtwarza postać XVII w. “buńczucznego” - prócz rekonstrukcji historycznej jej zamiłowaniem jest jazda konna. W redakcji działa głównie jako “nadworny” fotograf, regularnie dostarczając odwiedzającym nas internautom porcje starannie wyselekcjonowanych ujęć z imprez historycznych od średniowiecza po czasy bliskie współczesnym. Dzięki darowi niebywale łatwego nawiązywania nowych kontaktów pozyskuje od czasu do czasu coraz to nowych, wartościowych współpracowników dla naszego portalu, szczególnie koleżanki i kolegów “po fachu”, czyli “tych zza obiektywu”…

Kontakt: zenit@reenacting.euTen adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Adam Dziedzic “ADEM”

Adam Dziedzic

Adam Dziedzic w reenactingu już od 4 lat ? początkowo zakochany w średniowieczu, z czasem dorósł do II Wojny Światowej. Od szkolnych lat zainteresowany militariami. Sam szlifuje postać medyka z okresu II Wojny Światowej . Aktualnie pracuje nad utworzeniem grupy rekonstrukcyjnej na jednej z łódzkich uczelni. Jego zainteresowania poza reenactingiem to : sport i polityka. Na co dzień student politologii.

Kontakt: adem@reenacting.eu

UWAGA! Nasza redakcja wciąż nie jest w komplecie, dlatego też jeśli jesteś zainteresowan-y(a) przyłączeniem się do nas, zapraszamy! Skontaktuj się z Marianem, który jest odpowiedzialny za rekrutację redaktorów i fotografów.